Εξαιρετική διάκριση για τους εκπροσώπους του σχολείου μας Στεφόπουλο Νίκο (Γ'), Στεφοπούλου Γεωργία (Β'), Ρογκάκου Μαρία-Νεφέλη (Β') που συμμετείχαν στην Β' Φάση του GP Φυσικών Επιστημών, η οποία έλαβε χώρα στην Πάτρα το Σάββατο 05/05/2018. Με μικρή διαφορά βαθμολογίας (13 απαντήσεις) από την 1η ομάδα (16 απαντήσεις) κατέλαβαν την 10η θέση, με την πολύτιμη αρωγή του καθηγητή Φυσικής κ. Λίτινα Αντωνίου, τον οποίο και συγχαίρουμε.
Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος του σχολείου τους εύχονται να βρίσκονται πάντα ψηλά.

Η Δ/ντρια του σχολείου και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τους νεαρούς μαθητές μας για την Ανθρωπιά που επέδειξαν παίρνοντας το βάπτισμα του πυρός ως εθελοντές αιμοδότες την Πέμπτη 03-05-2018 στην εθελοντική αιμοδοσία που οργάνωσε το Σχολείο στον χώρο του.
Ευχόμαστε ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ σε κάθε τι που επιθυμούν επ' αγαθώ της κοινωνίας.

Με μεγάλη υπερηφάνεια συγχαίρουμε τους δύο τελειόφοιτους του σχολείου μας Καρβέλη Αναστασία και Σκούρτι Εμιλιάν, οι οποίοι κατέλαβαν την 37η και 45η θέση αντίστοιχα στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας, ανάμεσα σε 4.000 υποψηφίους!!!
Θα ήταν παράλειψη να μην συγχαρούμε και τον Διδάσκοντα καθηγητή τους, Βιολόγο κο Σαράντη Κωνσταντίνο, για τη συμβολή του στην επιτυχία των παιδιών μας.
Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος του σχολείου τους εύχονται να βρίσκονται πάντα ψηλά.

Η Δ/ντρια του σχολείου και ο Σύλλογος των Διδασκόντων εύχονται στα παιδιά μια χαρούμενη και δημιουργική σχολική χρονιά.