Για 2η συνεχόμενη χρονιά, την Τρίτη 14 Μαΐου 2019, οι μαθaim4ητές του σχολείου μας προσέφεραν λίγο από το αίμα τους και το περίσσευμα της καρδιάς τους προς τον άγνωστο-πάσχοντα συνάνθρωπο.
Η Δράση πραγματοποιήθηκε πάλι στο χώρο του σχολείου, όπου σε ένα οικείο περιβάλλον τα παιδιά μας απομυθοποίησαν κάθε φόβο για την προσφορά αίματος και βίωσαν την χαρά του εθελοντισμού σε σχέση με κάτι το οποίο ούτε πωλείται ούτε αγοράζεται. ΑΠΛΑ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ.

Η Δ/ντρια κα Καμπούρη-Μασαούτη Αναστασία και ο Σύλλογος των Καθηγητών με μεγάλη περηφάνεια χαιρετίζουν τους μικρούς μας μαθητές και μεγάλους ανθρώπους.

Ευχαριστούμε θερμά και συναδέλφους του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΚΡΑΤΑΣ που πρόθυμα συμμετείχαν στην δράση.

aim2

aim3

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 15 Μαΐου 2019 το Πρόγραμμα Οδικής Ασφάλειας – Κυκλοφοριακής Αγωγής με τον τίτλο «ΚΑΝ’ ΤΟ ΣΩΣΤΑ» στο χώρο του ΓΕΛ ΑΚΡΑΤΑΣ.
Φιλοξενήθηκαν και μαθητές των ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΑΚΡΑΤΑΣ και ΑΙΓΕΙΡΑΣ και του ΓΕΛ ΑΙΓΕΙΡΑΣ.
Το πρόγραμμα υποστηρίχθηκε από το Γραφείο Αγωγής Υγείας της ΔΔΕ ΑΧΑΪΑΣ σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Έρευνας και Εκπαίδευσης για την Οδική Ασφάλεια (Ι.Ο.ΑΣ.) "Πάνος Μυλωνάς" και με την χορηγία της «ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΟΔΟΥ Α.Ε.»
Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος των Καθηγητών ευχαριστούν τους διοργανωτές και εύχονται την διάχυση της συγκεκριμένης δράσης σε όσο το δυνατόν περισσότερα σχολεία.
aim5

od2

od3

od4

Το ΓΕΛ ΑΚΡΑΤΑΣ πάλι πρωτοπόρο "καθάρισε" το χώρο του, τον περίβολο του Αη Γιώργη Ακράτας και "αποψίλωσε" την Κεντρική Πλατεία Ακράτας.

final logotipo

l1

l2

l3

l4

Φωτογραφίες από τον κοινό εορτασμό ΓΕΛ και Γυμνασίου Ακράτας για την επέτειος της 25ης Μαρτίου

mar1

mar2

mar3

Από τη σχολική κοινότητα του ΓΕΛ ΑΚΡΑΤΑΣ Καλή Σαρακοστή σε όλους!

ts2

ts3

ts4

ts5

ts6

ts7

ts1

ts8

Φωτογραφία από την παρέλαση και τις εορταστικές εκδηλώσεις για την 2η επέτειο της Μυστικής Συνέλευσης της Βοστίτσας στο Αίγιο (26-01-2019).
Η σημαιοφόρος και οι παραστάτες του Σχολείου παρελαύνουν στην οδό Μητροπόλεως συνοδεία της Δ/ντριας του Σχολείου

κ. Καμπούρη-Μασαούτη Αναστασίας.