ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Σχ. Έτους 2023-2024

Σε περίπτωση έκτακτου ή απρόβλεπτου γεγονότος, το οποίο καθιστά αδύνατη ή ιδιαιτέρως δυσχερή τη διεξαγωγή της εκπαιδευτικής διαδικασίας σε τμήμα/τμήματα σχολικής μονάδας ή σε ολόκληρη σχολική μονάδα, όπως, ενδεικτικά, η παρεμπόδιση από οποιοδήποτε φυσικό πρόσωπο της πρόσβασης των μαθητών/τριών και/ή εκπαιδευτικών στους χώρους της σχολικής μονάδας, οι σχολικές μονάδες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης υποχρεούνται να παρέχουν σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση (ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ), όπου τόσο οι μαθητές/τριες όσο και οι εκπαιδευτικοί συμμετέχουν αποκλειστικά εξ αποστάσεως στην εκπαιδευτική διαδικασία (ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ). Η εξ αποστάσεως εκπαίδευση (ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ) είναι υποχρεωτική τόσο για τους εκπαιδευτικούς όσο και για τους/τις μαθητές/τριες.
Το Ωρολόγιο Πρόγραμμα σε περίπτωση ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ είναι το κάτωθι, ακολουθώντας τα μαθήματα της ημέρας όπως διδάσκονται και στην δια ζώσης διδασκαλία.
Οι ψηφιακές τάξεις των εκπαιδευτικών θα αποσταλούν με mail σε περίπτωση υλοποίησης ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ:

wrario